Piknik Solidarności w Jaworzynie Śląskiej

1 lipca 2017 r. na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej odbył się tradycyjny Piknik Rodzinny Solidarności, zorganizowany przez członków NSZZ „Solidarność” działających w ZPS „Karolina” Sp. z o. o. i Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej.

Około godziny 14:00 rozpoczęła się część rekreacyjno-rozrywkowa imprezy. Wolontariusze z Klubu Młodzieżowego, działającego przy jaworzyńskim Ośrodku Kultury przeprowadzili różnego rodzaju konkursy i zabawy dla najmłodszych uczestników pikniku. Przeprowadzono także konkurs strzelania z broni pneumatycznej, który jak co roku cieszył się ogromną popularnością. Nie zabrakło tradycyjnego wyścigu rowerowego dla dzieci, który wzbudził ogromne emocje, szczególnie w kategorii przedszkolaków. Odbyły się konkursy w wyciskaniu ciężarka, zawody w przeciąganiu liny i konkurs w rzutach beczką po piwie. Dodatkową atrakcją był pokaz zumby w wykonaniu grupy z Żarowa.

Tuż przed finałem loterii fantowej odbyły się wystąpienia zaproszonych gości. Oprócz występującego w roli gospodarza – Przewodniczącego KZ NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” Sp. z o. o. Pana Ireneusza Bessera. głos zabrali Starosta Świdniki Pan Piotr Fedorowicz, Burmistrz Gminy Jaworzyna Śląska Pan Grzegorz Grzegorzewicz i jego Zastępca Pan Marek Zawisza, a także Prezesa Zarządu Spółki Pan Józef Dziedzic. Część oficjalna była okazją do podziękowań za współpracę i złożenia życzeń dla sympatyków Solidarności.  Piknik zakończył się zabawą taneczną, która potrwała do późnej nocy.

Impreza odbywa się co roku z okazji kolejnych rocznic powstania NSZZ „Solidarność”, a w tym roku świętowano dokładnie 37 rocznicę powstania związku. Co najważniejsze jednak, po raz kolejny piknik okazał się wspaniałą okazją do integracji różnych środowisk, nie tylko związkowych, a dla uczestników atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *